Trávení, imunitní systém a mukopolysacharidy Aloe vera

aloe-proveraŠpatné trávení vede ke dvěma primárním problémům:
1. Potrava není odbourána na základní stavební součásti nutné pro tělo k vlastní obnově a k tvoření energie pro metabolismus. Na buněčné úrovni nejsou toxiny odstraňovány z buněk, do buňky se nedostává dostatek živin a není tvořeno dost energie pro fungování buňky. To postihuje všechny buňky včetně buněk imunitního systému jako jsou bílé krvinky, které mají nedostatek paliva a kyslíku k vykonávání své normální funkce.

2. Ještě více signifikantní je, že špatné trávení vede ke zbytkům potravy ve střevě, které způsobují několik patologických reakcí. Zejména dochází k podráždění střev, které způsobuje zvýšenou propustnost buněk střevní stěny. Nestrávené proteiny pak mohou unikat přes lymfatický systém do tělního oběhu s následnou reakcí imunitního systému k zadržení cizorodé invaze. Imunitní systém se stává přetíženým a vyčerpává se. Kyslík a palivo se spotřebovává, imunitní buňky se opotřebovávají rychleji a nereprodukují se v dostatečném počtu.

Nestrávené zbytky potravy se také stávají živnou půdou pro kvasinky a několik typů parazitů. Kandidóza produkuje toxiny, které způsobují zhoršování špatného trávení, potravinové alergie, únavu a řadu dalších problémů. Nakonec to způsobuje, že je imunitní systém ještě více utlumený. Zánět střev způsobuje ještě další poškození reakcemi, které produkují jako vedlejší produkty volné kyslíkové radikály. Poté negativně nabité molekuly kyslíku začínají vyrážet díry do buněčných membrán ve snaze upoutat pozitivní náboj. To vede k dalšímu poškození střevní stěny a ještě vyšší propustnosti. Syndrom propustného střeva se zhoršuje spolu s průnikem více částic potravy do krve.

Výzkum ukázal, že mukopolysacharidy Aloe mají významnou schopnost normalizovat všechny tyto poškozující procesy, což má podpůrný účinek na funkci imunitního systému díky zlepšenému trávení. Mukopolysacharidy Aloe působí jako účinný protizánětlivý prostředek, který zastavuje poškozování a prosakování střevní stěny, čímž uvolňuje imunitní systém od stresu.

Mukopolysacharidy Aloe mají přímé protibakteriální, protivirové, protiplísňové/kvasinkové a protiparazitární účinky. Může být kontrolován chronický růst kvasinek, takže může lépe prospívat normální, zdravá flóra. Krom toho jsou stimulovány makrofágy, monocyty, protilátky a T-buňky. Fagocytóza (když velké bílé krvinky pohlcují částice) je dramaticky zvýšená při pohlcování cizorodých proteinů, jako je například virus HIV. Mukopolysacharidy Aloe zvyšují množství a intenzitu všech imunitních buněk v těle.

Klíč k integraci zdravého trávení a zdravého imunitního systému je v perorálním užívání mukopolysacharidů Aloe.

MUDr.John C.Pittman

Forever Young – Šťáva z celých listů aloe vera obsahuje 5000 mg mukopolysacharidů na litr

Pro 14, 2013 | Posted by in Články | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Trávení, imunitní systém a mukopolysacharidy Aloe vera